افزایش سن بارداری زنان نرخ باروری را کاهش داده است | بیماری

: به گزارش زیرمیزی

: افزایش سن بارداری زنان اندازه باروری رو کاهش داده

دکتر فرناز فاطمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه کرد: با افزایش سن زنان، قدرت باروری اونا کم میشه و حتی ممکنه نتونن صاحب بچه شن.
ایشون با بیان اینکه سن بارداری در ایران رو به زیاد شدنه، گفت: ازدواج در سن بالاتر، تحصیلات و شاغل بودن زنان ازجمله دلایل این موضوع س که سن بارداری رو در ایران زیاد کرده.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به اینکه تمایل به بارداری در زنان کمتر از ۳۰ سال در شهرهای بزرگ بسیار کمه، اضافه کرد: هرچند در مناطق دهاتی و شهرهای کوچیک، هنوز زنان در سنین پایین باردار می شن اما سن بارداری خیلی از زنان در شهرهای بزرگتر بالای ۳۰ ساله.
ایشون اعلام کرد: حتی بیشتر زنائی که به موقع ازدواج می کنن، بهتر می دونن چندین سال پس از ازدواج، باردار نشن که این خود دلیلی واسه بالا رفتن سن بارداریه.
فاطمی، فریز تخمک رو ازجمله راهکارهای مناسب واسه زنائی دونست که تمایل به بارداری در سنین بالا دارن و گفت: هرچه سن زنان بالاتر بره و به طور خاص از ۳۷ سالگی، ذخیره تخمدان اونا کم کم کم میشه.
ایشون اعلام کرد: روش زندگی درست، فعالیتای ورزشی و تغذیه سالم می تونه به کیفیت مناسب تخمکا کمک کنه و به خاطر همین پیشنهاد می شه زنان این موارد رو به طور جدی رعایت کنن.
فاطمی هم اینکه به انجام تحقیق در مورد تاثیر آنتی اکسیدان ها بر باروری زنان گرفتار به تخمدان پلی کیستیک اشاره کرد و گفت: زنائی که به خاطر این نابارور شدن، واسه درمان نیاز به روش IVF دارن و احتمال بارداری این افراد با تعذیه مناسب و مصرف ویتامینای E و D به طور زیادی زیاد می شه.
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا اضافه کرد: به شکل این تحقیق اثر داروهای ویتامینی و آنتی اکسیدان روی این افراد بررسی و مشخص شد که احتمال بارداری اونا با مصرف این موارد به طور قابل توجه ای زیاد شده.
علمی ** ۱۲۰۱ **۱۸۳۴

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

جمع آوری : http://www.zirmizi.com

افزایش سن بارداری زنان اندازه باروری رو کاهش داده

منبع خبر

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *