افزایش طول عمر با خوردن غذای تند؟! | تغذیه سالم

آکایران :افزایش طول عمر با خوردن غذای تند؟!

افزایش طول عمر با خوردن غذای تند؟!

تحقیقات جدید محققان نشون میده که میان مصرف غذاهای تند در افزایش طول عمر آدما ارتباطی وجود داشته و اندازه مرگ و میر در آدمایی که غذاهای تند مصرف نمی کنن بیشتره.

تحققیقات زیادی روی تاثیر مثبت مصرف فلفل بر افزایش طول عمر انجام شده که همه رابطه مستقیم مصرف غذاهای تند و افزایش عمر آدم رو ثابت می کنه.

بنا : پزشکان فکر می کنن مصرف همیشگی مواد خوراکی تند می تونه با کم شدن خطر مرگ و میر زودتر از موعد معمولی در رابطه باشه. در این بررسی از نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در چین این سوال مطرح شد که چند وقت یه بار غذای تند مصرف می کنن. این افراد در شروع مطالعه بین ۳۰ تا ۷۹ سال سن داشتن و به مدت زمان حدود هفت سال تحت نظر قرار گرفتن که در طول این مدت حدود ۲۰ هزار نفر از اونا فوت کردن.

کارشناسان به این نتیجه رسیدن آدمایی که در طول انجام مطالعه، یه یا دو روز در هفته غذای تند می خوردند، احتمال فوتشان طی این هفت سال، ۱۰ درصد کمتر بوده. علاوه بر این، آدمایی که در طول هفته سه یا چهار روز غذای تند و تیز مصرف کرده بودن احتمال فوتشان ۱۴ درصد کاهش پیدا کرده بود.

«لو کویی»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه سلامت عمومی هاروارد در ایالت ماساچوست گفت: یافته ها به دست اومده از این مطالعه قطعی نیس و به خاطر همین نمیشه در مورد رابطه بین مصرف مواد غذایی تند و کاهش سطح مرگ و میر اظهارنظر پایانی کرد.

کارشناسان به طور دقیق نمی دونن به چه دلیل مصرف این جور مواد خوراکی با کم شدن اندازه مرگ و میر ربط داره اما تحقیقات قبلی روی سلولا و حیوانات به چند ساختار محتمل اشاره داره. به طور مثال بررسیای نشون داده که این نوع از مواد خوراکی اندازه التهاب رو کاهش داده، تجزیه چربی در بدن رو شدید شدن می کنه و ترکیب باکتریای معده رو تغییر میده.

به گزارش لایوساینس، به گفته کارشناسان در شرایط فعلی اظهارنظر قطعی در مورد اثرات مثبت غذاهای تند و ادویه دار بر سلامت آدم و کاهش مرگ و میر ممکن نیس.

این مطلب به درد بخور بود ؟

افزایش طول عمر با خوردن غذای تند؟!

۴.۵/۵

۱۱

منبع : ایسنا-/ف

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *