افزایش طول عمر با ۹ دقیقه نوشیدن قهوه | بیماری

: افزایش طول عمر با ۹ دقیقه نوشیدن قهوه

: افزایش طول عمر با ۹ دقیقه نوشیدن قهوه

مطالعه ای که در دانشگاه کمبریج انجام شده نشون میده که نوشیدن یه فنجون قهوه متوسط عمر یه زن رو تا یه ماه و متوسط عمر یه مرد رو تقریبا تا سه ماه زیاد می کنه. اون طور که از دلایل برمیاد آدمایی که روزانه تنها یه فنجون قهوه خورده ان مرگ زودرس رو تا حدود ۱۲% تو یه دوره ۱۶ ساله کم کردن، درحالی که اگه سه فنجون قهوه در روز می نوشیدن این اندازه تا ۱۸% افزایش پیدا می کرد.

افزایش طول عمر با نوشیدن قهوه چیجوری ممکنه؟

طبق مطالعاتی که در کالج سلطنتی لندن و همین طور دانشگاه کارولینای جنوبی انجام شده، قهوه دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و ترکیباتیه که روی کارکرد کبد تاثیر مثبت میذاره، با مقاومت انسولین مقابله می کنه و از التهاب رو کم می کنه. علاوه بر این، دارای ترکیبات فنولیکه که خاصیت سرطان زدایی دارن. 

+ از گذشته قهوه چه میدونید؟

پر روشنه که قهوه نمی تونه جادو کنه اما تا وقتی که نیاز به یه سبک زندگی سالم دارین باید به دنبال روشی واسه سالم زیستن باشین. مطالعاتی که روی این جنبه از خواص قهوه انجام شده بیشتر از ۱۶ سال روی نیم میلیون افراد بالای ۳۵ سال انجام شده و انگار مصرف قهوه واسه سلامتی خیلی خوبه.

کارشناسان ادعا می کنن که مصرف هر چی بیشتر قهوه رابطه زیادی با کم شدن خطر مرگ داره، مخصوصا در مورد مرگای به وجود اومده به وسیله گردش خون و بیماریای گوارشی. علاوه بر این، یافته های کارشناسان نشون دهنده رابطه زیادی بین نوشیدن قهوه و بهبود کارکرد کبد و واکنشای سیستم ایمنیه. اینطوری، میشه اینجور نتیجه گرفت که نوشیدن قهوه به اندازه متعادل، حدود سه فنجون قهوه در روز، واسه سلامتی نه فقط ضرری نداره بلکه اگه تبدیل به یه عادت همیشگی شده باشه فواید زیادی داره.

.

منبع : kalleh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *