افزایش طول عمر بیماران سرطانی با داروی جدید | اطلاعات دارویی

بررسیا نشون میده داروی هرسپتین در مبتلایان به سرطان سینه طول عمر سه ساله اونا رو تا ۷۰ درصد زیاد می کنه.

به گزارش دکتر سلام به نقل از رویترز، بررسی محققان علوم پزشکی نشون میده در بیماران گرفتار به سرطان پیشرفته سینه از نوع اچ ئی آریک مثبت درمان با هرسپتین طول عمر سه ساله رو از ۵۳ درصد که به روش شیمی درمانی به دست اومده بود به ۷۰ درصد بالا برد.

از دیگر فواید درمان با داروی هرسپتین یا همون تراستوزماب اینه که این دارو خوب به وسیله قلب بیماران تحمل می شه و مشکلات قلبی نداره.

محققان می گن یافته های مثبت وقتی به دست میاد که این دارو به مدت یه سال در شیمی درمانی بیماران گرفتار به سرطان سینه استفاده بشه.

از جمله عوامل موثر در دچار شدن به سرطان سینه سابقه قبلی سرطان سینه در فرد سابقه مشخص سرطان سینه در فامیل، پریود زودرس، یائسگی دیر رس و نبود شیردهیه.

براساس تحقیقات گذشته فاکتورهای دیگری از جمله چاقی و الکل رژیم غذایی پرچربی و همین طور قرار گرفتن در برابر اشعه ایکس هم به نوبه خود شانس دچار شدن به مریضی رو زیاد می کنن.

در این مورد هم اینکه میشه به قرصهای استروژن دار که واسه کنترل علائم یائسگی تجویز می شه اشاره کرد که شایدً نقش افزاینده ای در دچار شدن به این سرطان داره.

البته هنوز رابطه مستقیمی بین مصرف دراز مدت قرصهای ضدبارداری که شامل استروژن هستن و سرطان سینه پیدا نشده.عادی ترین نشونه سرطان سینه ایجاد یه توده برآمده در سینه و یا نواحی دور و بر اون مثلاً ناحیه زیر بغله.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *