افزایش عفونت های شدید تنفسی | بیماری

: گسترش مریضی آنفلوآنزا در کرمانرییس مرکز مدیریت مریضیای واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش عفونتای شدید تنفسی طی دو هفته گذشته، در عین حال گفت: در کل، موارد دچار شدن به مریضی آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته کاهش نشون میده.

دکتر محمدمهدی انگار گفت: به طور طبیعی همزمان با فرارسیدن فصل سرما موارد دچار شدن به مریضیای واگیر تنفسی زیاد می شه. افزایش این موارد به آلودگی هوا ارتباطی نداره، ولی آلودگی هوا باعث می شه در بعضی از مبتلایان به خصوص کسائی که مریضیای زمینه ای دارن، مریضی شدید شدن شه.

ایشون اضافه کرد: این افراد لازمه مراقبتای بیشتری از خود به عمل بیارن. یعنی هم مراقب باشن مریض نشن و هم اگه دچار مریضی شدن مراقب باشن به شکلای جور واجور شدید مریضی گرفتار نشن.

انگار تاکید کرد: افراد در صورت دچار شدن به این مریضی از خود درمانی دوری کرده و حتما به دکتر مراجعه کنن تا اقدامات لازم انجام بشه.
ایشون گفت: طی دو هفته گذشته مخصوصا ۱۰ روز گذشته موارد عفونتای شدید تنفسی بیشتر شده که چیزی به طور کامل قابل انتظاره اما در کل، موارد دچار شدن نسبت به سال قبل کاهش نشون میده.

به گفته وب دا، رییس مرکز مدیریت بیماریای واگیر وزارت بهداشت گفت: در بعضی استانا مثل تهران، اصفهان و کرمان موارد عفونتای شدید تنفسی به نسبت جمعیت شون بیشتر از جاهای دیگه بوده. در بعضی استانا مثل قم، قزوین و گلستان هم این موارد زیاد شده.

رییس مرکز مدیریت بیماریای واگیر وزارت بهداشت اضافه کرد: حالا خوبیش اینه نوع ویروسی آنفلوآنزا که الان غالبه، ویروس H3N2ه. این ویروس نسبت به بقیه ویروسای آنفلوآنزای فصلی از شدت کمتری برخورداره. ولی لازمه مردم از خود مراقبت بیشتری به عمل بیارن.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *