افزایش عمر آقایان با … | بیماری

: افزایش عمر آقایون با …

می گن مردان کمتر به دکتر مراجعه می کنن، اما این موضوع در مورد خیلی از اونا اصلا صادق نیس. این نوشته رو دفتر سلامت جمعیت، خونواده و مدارس وزارت بهداشت منتشر کرده و ۲۰ کلید طلایی رو در اختیار آقایون قرار میده که بیشتر سالم بمونن.

: افزایش عمر آقایون با …

۱- تغییر عادت بدین: چند سال با عادات گوارشی و ادراری خود کنار اومدیم. هر گاه این عادات دچار مشکل شه باید دریابیم بهترین راه، مراجعه به دکتر و درمان زود هنگامه. قبل از اون که مریض شید با پیشگیری واسه خود، سپر دفاع محکمی بسازین تا گرفتار مریضی خطرناک نشید.
۲- رنگ ادرارتون رو کنترل کنین: رنگ ادرار نشونه گویایی از سلامته و نباید نسبت به تغییر رنگ اون بی توجه باشیم. در کنار رنگ ادرار هر نشونه خونریزی یا قرمز شدن ادرار، زنگ خطریه که سن و جنسیت افراد فرقی در اصل ماجرا نداره.
۳- سیگار نکشید: هر پکی که به سیگار می زنید شانس سرطان پرستات رو واسه شکل گرفتن، بالا می برید. مصرف سیگار کلید ورود به جمع اونائیه که سرطان مثانه گرفتن. بهتر نیس سیگار خود رو خاموش کنین؟
۴- آب کافی بخورین: اگه می خواین رنج داشتن سنگ کلیه رو تجربه نکنین به موقع و به قدر کافی آب بخورین. خوردن خودسرانه کلسیم و ویتامینا می تونه خطر ایجاد سنگ کلیه رو زیاد کنه.
۵- مراقب کلیه هاتون باشین: کلیه ناسالم بر فشار خون تاثیر منفی میذاره و در مقابل فشار خون بالا، کلیه رو دچار آسیب می کنه.
۶- رفتار سالم جنسی داشته باشین: با اتخاذ رفتارای سالم جنسی از دچار شدن به مریضی ایدز و بقیه بیماریای آمیزشی پیشگیری کنین.
رازهای سلامتی رو به شما می گیم: نبود مصرف دخانیات، حفظ وزن متعادل، ورزش روزانه، تغذیه سالم و متعادل،کنترل فشار خون، کلسترول و دیابت، مراجعه منظم به دکتر، قرار گرفتن در غربالگری بزرگی پروستات و سرطان پروستات به خصوص اگه ۴۵ سال بیشتر دارین، کاهش استرس در رابطه فعال با دوستان و آشنایان و عادت مراجعه به روانپزشک در صورت بروز خشم و افسردگی
۷- با دکتر مشورت کنین: بروز ناتوانی جنسی مردان در سن بالا طبیعیه ولی با درمان خودسرانه این ناتوانی، مشکلاتی به بار میاد. بهترین انتخاب، مراجعه به دکتر متخصصه.
۸- به سمت مواد مخدر نرید: اعتیاد، دشمن سلامتی جسمی و تشکیل ناهنجاریای روانی، فرهنگی و اجتماعیه وفرد معتاد، مسوول خیلی از این ناهنجاری هاست.
۹- فشار خونتون رو کنترل کنین: فشار خون بالا قاتلیه که در سکوت دست به کشتار می زنه. با آزمایش کامل ادرار، اندازه گیری الکترولیتا و تستای هورمونی و با درمان به موقع امکان سلامتی خود رو تضمین کنین.
۱۰- حواستون به این ۵ عامل باشه: ۵ عامل می تونه باعث سکته قلبی شه. واسه اتفاق افتادن یه سکته به همه ۵ عامل احتیاجی نیس، گرفتار شدن به سه مورد کافیه. این ۵ نام رو یادتون نره: تری گلیسیرید بالا، کلسترول، فشار خون، قند خون، HDL پایین و LDL بالا.
۱۱- پروستات در میانسالی رو جدی بگیرین: مردان۴۰ سال به بالاها هر ۲ تا ۳ سال یه بار و مردان بالای ۵۰ سال هر سال باید از نظر سرطان پروستات، غربالگری شن.
۱۲- به این نشونه ها دقت کنین: این علائم می تونن نشونه مریضی پروستات و سرطان در این ناحیه باشن. تکرر ادرار، ضعف یا منقطع شدن جریان ادرار، باقی موندن ادرار در مثانه، احساس درد یا سوزش در زمان تخلیه ادرار و درد دائمی کمر، لگن یا مفصل ران.
۱۳- شغل شما ممکنه مریض کننده باشه: حتماً با دکتر متخصص طب کار مشورت کنین. اگه شغلی واسه خود برگزیده اید که از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس با صنایع شیمیایی، رنگ، لاستیک، مواد نفتی، چرم و چاپ سروکار دارین، بیشتر از بقیه در برابر سرطان مثانه قرار دارین پس بیشتر از بقیه با دکتر متخصص مشورت کنین.
۱۴- هورمون درمانی نکنین: به کار گیری هورمونای آنابولیزان در صحنه رقابت ورزشی ممکنه منتهی به ناباروری شه، بدون اون که در رقابت کمکی به شما کنه.
۱۵- ورزش کنین: ورزش در حفظ و موندگاری سلامت خیلی خوبه، ورزش کردن رو جزو عادات زندگی خود بذارین. این نکته رو هم یادتون نره، با اولین علامت عجیب در جسم خود بدون این دست اون دست کردن به دکتر خانوادگی خود مراجعه کنین چون مبادرت به موقع نصف درمانه.
 ۵ عامل می تونه باعث سکته قلبی شه. واسه اتفاق افتادن یه سکته به همه ۵ عامل احتیاجی نیس، گرفتار شدن به سه مورد کافیه. این ۵ نام رو یادتون نره: تری گلیسیرید بالا، کلسترول، فشار خون، قند خون، HDL پایین و LDL بالا.
۱۶- این زنگا رو جدی بگیرین: نشونه های زیر زنگ هشداریه که به شما خبر میده باید به دکتر مراجعه کنین: وجود خون در ادرار، فوریت در دفع ادرار، دفع مقادیر کم و تکراری ادرار،دفع دردناک ادرار و کاهش اشتها و وزن.
۱۷- با متخصص اورولوژی دوست باشین: بزرگی پروستات اگه با نشونه هایی مانند کاهش فشار و قطع و وصل شدن جریان ادرار، تاخیر در شروع ادرار، نیاز به تخلیه تکراری ادرار و احساس باقی موندن ادرار در مثانه پس از ادرار کردن، تکرر ادرار در روز و شب و زور زدن هنگام ادرار کردن همراه باشه، باید به متخصص اورولوژی مراجعه کنین تا از پیشرفت و بروز مشکل کلیه جلوگیری شه.
۱۸- این نکته رو باید بدونین: بزرگی خوش خیم پروستات نشونه سرطان نیس، ولی آمارها نشون میده این بزرگی می تونه با بدخیمی همزمان شه.
اگه با کسائی که سابقه سرطان پروستات دارن فامیلی نسبی دارین خطر ابتلای شما به این مریضی بیشتره. اگه این بزرگی خوش خیم رو مشاهده کردین، تحت معاینه پروستات و آزمایش PSA قرار گیرید تا مطمئن شید مشکلی ندارین.
۱۹- استرس رو از خود دور کنین: اگه خواهان طول عمر بیشتری هستین باید مراقب جسم خود باشین. مصرف دخانیات رو کنار بذارین و تغذیه مناسب رو جدی بگیرین، از رفتارای استرس زا دوری کنین و از همه مهم تر ورزش رو یادتون نره.
۲۰- این رازهای سلامتی رو به شما می گیم: نبود مصرف دخانیات، حفظ وزن متعادل، ورزش روزانه، تغذیه سالم و متعادل،کنترل فشار خون، کلسترول و دیابت، مراجعه منظم به دکتر، قرار گرفتن در غربالگری بزرگی پروستات و سرطان پروستات به خصوص اگه ۴۵ سال بیشتر دارین، کاهش استرس در رابطه فعال با دوستان و آشنایان و عادت مراجعه به روانپزشک در صورت بروز خشم و افسردگی.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *