افزایش عمر با مصرف یک فنجان قهوه در روز | تغذیه سالم

افزایش عمر با مصرف یه فنجون قهوه در روز

 مصرف یه فنجون قهوه در روز ۹ دقیقه عمر رو افزایش می ده!

تحقیقات نشون میدن که مصرف یه فنجون قهوه در روز متوسط طول عمر مردان رو سه ماه و متوسط طول عمر زنان رو یه ماه زیاد می کنه.

طبق گزارش میهن تاز، یافته های دو مطالعه که تازگیا انجام شده  نشون میده که نوشیدن فقط یه فنجون قهوه در روز خطر مرگ زودتر از موعد معمولی مخصوصا مرگ به وجود اومده به وسیله مشکلات گوارشی رو به اندازه زیادی کم می کنه.

براساس گزارش تلگراف، براساس یافته های این دو مطالعه که به وسیله دانشگاه های ایمپریال لندن و سوترن کالیفرنیا انجام شده،

خطر مرگ زودتر از موعد معمولی در آدمایی که در طول ۱۶ سال هر روز تنها یه فنجون ۳۵۰ میلی لیتری قهوه مصرف می کردن، ۱۲ %و در آدمایی که روزی سه فنجون قهوه مصرف می کردن ۱۸ % کم شده.

هم اینکه این تحقیقات نشون میدن که مصرف یه فنجون قهوه در روز متوسط طول عمر مردان رو سه ماه و متوسط طول عمر زنان رو یه ماه زیاد می کنه.

اینطوری مصرف یه فنجون قهوه در روز، به صورت میانگین روزانه طول عمر یه مرد رو حدود ۹ دقیقه و طول عمر یه زن رو حدود ۳ دقیقه زیاد می کنه.

این محققان اعلام کردن که نقش پیشگیرانه قهوه از دید بیولوژیکی مهمه؛ این نوشیدنی شامل آنتی اکسیدان ها و ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی بدنه که با مقاومت نسبت به انسولین مقابله می کنه، التهابات رو کم می کنه و کارکرد کبد رو تقویت می کنه.

قهوه شامل مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ترکیبات فنلیه که نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارن.

براساس یافته های این دو مطالعه، نوشیدن قهوه با کم شدن خطر مرگ به وجود اومده به وسیله بیماریای تنفسی، کلیوی، قلبی، سرطان، سکته مغزی و دیابت در میان نژادهای جور واجور رابطه داره.

.

منبع : mihantaz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *