افزایش قد با توصیه های طب سنتی | تغذیه سالم

افزایش قد با پیشنهادای طب سنتی

افزایش قد با پیشنهادای طب سنتی

سیمرغ

پیشنهادای طب سنتی واسه افزایش قد شامل اصلاح مزاج ، تغذیه و ورزش مناسبه که می تونه در موارد بسیاری به رشد طبیعی قد شما کمک کنه

راهکارهای طب سنتی واسه افزایش قد

 سیدمهدی میرغضنفری پژوهشگر طب سنتی در مورد راهکارهای طب سنتی واسه افزایش قد، گفت: بعضی وقتا والدین هر دو دارای قدی بلند هستن و ممکنه بچه اونا به بلندی قد اونا نرسه چراکه ژنتیک از نسلای قبل  هم به فرد منتقل می شه ولی بیشتر مواقع والدین بلند قد، بچه قد بلند دارن.
ایشون با اشاره به اینکه میشه راهکاهایی واسه افزایش قد ارائه داد، اضافه کرد: افزایش قد تا قبل از سن بلوغ باید مورد توجه والدین قرار گیرد چون که پس از اون افزایش قد بسیاری محدود هستش و در وقتی متوقف می شه.

پس در قدم اول اول باید مزاج فرد تشخیص داده شه و در صورت نیاز اصلاح مزاج انجام بشه و اگه مزاج فرد گرم باشه و گرمی مصرف شه وضعیت فرد از دید قدی تغییری نمیکنه و حتی بدتر می شه چون که این مسئله دلیل کاهش اشتها و جذب کمتر و در آخر قد کوتاه تر در فرد می شه.

افراد دارای مزاج سرد مصرف گرمیجات واسه اونا جهت افزایش قد پیشنهاد می شه پس در قدم اول تشخیص و اصلاح مزاج مهمه.

 پس از اصلاح مزاج واسه رشد استخوانی مصرف پای مرغ، پاچه گوسفند، سنجد، کشک و جود واسه افزایش قد پیشنهاد می شه.
این پژوهشگر طب سنتی گفت: بادکش کردن سر استخوانای دراز از جمله دور و بر لگن، سرشانه، ستون فقرات، کتف و … می تونه در کنار راهکارهای دیگه مؤثر واقع شه و تماشاگر افزایش یک تا دو سانتی متری قد باشیم.
ورزشای کششی مثل شنای کششی، والیبال، بسکتبال، و ژیمناستیک هم در کنار بقیه موارد واسه افزایش قد پیشنهاد می شه.
 

.

منبع : seemorgh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *