عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر اجرای تکنیک ارزیابی متوازن “BSC”بر سنجش عملکرد بانک ملت

قسمتی از متن پایان نامه :

مدل دمینگ :

مدل دمینگ یکی از مدل‌های اولیه ارزیابی عملکرد می باشد که در سال 1951 توسط انجمن علوم و مهندسی ژاپن تدوین شده که بعداً از مفاهیم این جایزه برای طراحی مدل‌های تعالی سازمانی اروپا ‌ و مالکوم بالدریج بهره گیری شده می باشد. هدف از این مدل، ایجاد انگیزه برای نوآوری در طراحی و بکارگیری روشهای آماری کنترل کیفیت در شرکتهای تولیدی کشور ژاپن بود.

مدلی که جایزه دمینگ بر اساس آن تهیه گردید و از دهه پنجاه میلادی در ژاپن به اجرا در آمد اکثراً بر کیفیت محصولات و روش های کنترل کیفی استوار می باشد. به اظهار دیگر مدل جایزه دمینگ بر این اصل استوار می باشد که برای تولید محصولات و خدمات با کیفیت بالا نیاز به هماهنگی همه جانبه و فراگیر در سطح سازمان می باشد (کریمی، 1385).

 


2-2-6-8- مدل مالکولم بالدریج:

در ۲۰ آگوست ١٩۸۷، رییس جمهوروقت ایالات متحده قانون ملی ارتقای کیفیت مالکولم بالدریج را امضا نمود. از معیارهای تعالی عملکرد بالدریج به ویژه به عنوان ابزاری برای ارزیابی، اصلاح و ارتقای عملکرد بسیار بهره گیری می گردد. هدف اصلی برنامه ملی کیفیت بالدریج ایجاد رقابت در سطح ملی و ارتقای کیفیت از این طریق می باشد.

روش بالدریج در واقع روشی می باشد که به اجرای مفاهیم مدیریت کیفیت جامع در سازمان کمک می کند. در این روش 7 معیار و روش اجرایی جهت پیاده سازی مدیریت کیفیت جامع ارائه می گردد. هر سازمانی که در ممیزی موسسه بالدریج امتیاز بالایی را کسب کند برنده جایزه مالکوم بالدریج می گردد. در واقع ارزیابی هایی که در این روش انجام می گردد به مقصود تعیین اندازه پیاده سازی معیارهای بالدریج که همان مفاهیم مدیریت کیفیت جامع می باشد می باشد. این ارزیابی ها می تواند توسط خود سازمان ها صورت گیرد اما برای دریافت جایزه ممیزان وابسته به موسسه بالدریج بایستی سازمان را ارزیابی کنند.

هفت معیار بالدریج عبارتند از: رهبری-مدیریت فرآیند کسب و کار-نتایج مالی- بهره گیری از اطلاعات و تجزیه و تحلیل– برنامه ریزی استراتژیک- منابع انسانی– تمرکز بر رضایت مشتری (غلامی و نور علیزاده، 1387).

2-2-6-9- مدل تعالی در کسب و کار کانجی(KBEM):

این مدل توسط دکتر کانجی برای تعالی ارائه گردید. وی در سال 1996 مدل خود را (هرم تعدیل یافته کانجی) ارائه داده می باشد. کانجی به علت های اجرایی و عملیاتی مدل فشرده خود را در سال 1998 اصلاح و معرفی نمود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

1-4-1- هدف اصلی

مطالعه امکان سنجی اجرای “تکنیک ارزیابی متوازن[1]“در سنجش عملکرد بانک ملت استان گیلان.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

1-4-2- اهداف فرعی

– مطالعه اجرای دیدگاه مالی “تکنیک ارزیابی متوازن” در سنجش عملکرد بانک ملت استان گیلان.

– مطالعه اجرای دیدگاه مشتری “تکنیک ارزیابی متوازن” در سنجش عملکرد بانک ملت استان گیلان.

– مطالعه اجرای دیدگاه فرآیندهای داخلی “تکنیک ارزیابی متوازن” در سنجش عملکرد بانک ملت استان گیلان.

– مطالعه اجرای دیدگاه رشد و یادگیری “تکنیک ارزیابی متوازن” در سنجش عملکرد بانک ملت استان گیلان.

[1] Balance score card

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تاثیر اجرای تکنیک ارزیابی متوازن “BSC”بر سنجش عملکرد بانک ملت  با فرمت ورد